Przeczytaj, jakie masz prawa

Samodzielne stanowisko ds. kadr

Pitax

Wakacyjny Bulwar Literacki we Włocławku   11 października 2012, 7:42
W dniach 14 - 15 lipca br. członkowie SBP we Włocławku w ramach odbywającego się w mieście Bulwaru Sztuki przygotowali dla mieszkańców cykl zajęć, konkursów i spotkań.
Niezwykle widowiskowe było spotkanie z Wiolettą Piasecką – autorką książek dla dzieci i młodzieży, koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Kuby Michalskiego, warsztaty czerpania papieru i skryptorium przygotowane przez Muzeum w Grębocinie, spotkanie z Michałem Malinowskim - dyrektorem Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, konkursy literacko plastyczne oraz zabawy integracyjne o charakterze edukacyjno - rozrywkowym .

W ofercie jaką przedstawili bibliotekarze znalazły się również konkursy: „Mistrz Pięknego Czytania”, konkurs kaligrafii, zlot Czerwonych Kapturków, wymiana książek - „Książka za książkę”, konkurs literacki „Wakacyjny kufer poetycki”, zagadki bajkowe, malowanki, zabawy ruchowe i animacyjne dla dzieci.
Kapryśna pogoda nie zniechęciła mieszkańców, którzy tłumnie stawili się na bulwarach, by uczestniczyć w naszym przedsięwzięciu.
Ta masowa impreza była doskonałą okazją do upowszechniania wiedzy o książce i literaturze, wspierania i promowania wartości rodzinnych i integracji międzypokoleniowej.
Była też świetną okazją do promowania Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jako instytucji sprzyjającej kreatywności i aktywności społecznej.