Przeczytaj, jakie masz prawa

Dział Współpracy i Promocji Biblioteki

Pitax

Konkurs poetycki dla młodych poetów   23 lutego 2018, 10:19
Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem zaprasza do udziału w XVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Gustawa Zielińskiego.
W konkursie może wziąć udział każdy piszący, niebędący członkiem profesjonalnego związku twórczego. Wiek uczestnika – od 10 do 21 roku życia. Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów.
Uczestnicy nadsyłają prace w terminie do 23 kwietnia 2018 r.
Szczegóły zamieszczamy poniżej.

Regulamin XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

Organizator: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.
 Patronat: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego,
Starosta Lipnowski
i Burmistrz Miasta i Gminy Skępe.

Patronat medialny :
- Tygodnik Regionu Lipnowskiego CLI,
- Tygodnik Lipnowski
- Portal talent.pl

Cel konkursu: pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji wśród dzieci i młodzieży, konfrontacja twórczości poetyckiej, promowanie młodych twórców

Zasady uczestnictwa: w konkursie może wziąć udział każdy piszący, niebędący członkiem profesjonalnego związku twórczego. Wiek uczestnika – od 10 do 21 roku życia. Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów.

Uczestnicy nadsyłają prace w terminie do 23 kwietnia 2018 r. (data stempla pocztowego) zestawy trzech wierszy, które nie były wcześniej publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach ogólnopolskich, oraz nie zostały nagrodzone w innych konkursach.
Prace konkursowe należy nadsyłać napisane wyłącznie pismem drukowanym przy pomocy komputerowego edytora tekstu w czterech egzemplarzach (każdy wiersz na papierze o formacie A – 4) na adres Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem, ul. Kościelna 2, 87 - 630 Skępe (tel. 542877015).

Nadsyłane na konkurs zestawy wierszy powinny być opatrzone godłem (rodzaj identyfikatora: pseudonimu, znak rozpoznawczy umieszczony pod wierszem). Nazwisko i imię, dokładny adres, nr telefonu, ewentualnie również nazwę i adres szkoły oraz wiek uczestnika i datę jego urodzenia należy umieścić w osobnej zaklejonej kopercie, opatrzonej takim samym godłem i wiekiem i dołączyć do zestawu wierszy (datę urodzenia i wiek należy również umieścić obok godła pod zestawem wierszy).
Wiersze nadsyłane na konkurs powinny być skompletowane w czterech jednobrzmiących zestawach (każdy zestaw winien zawierać trzy wiersze nadesłane na Konkurs. Zestawy wierszy powinny być przygotowane do oceny wg poniższego schematu - po jednym zestawie trzech wierszy nadesłanych dla każdego z czterech członków Jury do oceny).

Nadesłane na konkurs prace powinny zawierać na kopercie dopisek „Ogólnopolski Konkurs Poetycki”.
Ocena prac nastąpi w odpowiednich kategoriach zgodnie z decyzją JURY.
Udział w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody przez uczestnika na przetwarzania danych osobowych uczestnika zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych do celów działań związanych z Konkursem i jego promocją.

Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów i zastrzegają sobie prawo do publikowania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy bez zgody autorów. Zwycięzcy i osoby nagrodzone zobowiązane są do osobistego odbioru nagród w dniu uroczystego wręczenia ich, bądź za zgodą organizatorów w innym terminie uzgodnionym z dyrektorem biblioteki.
W przypadku nieodebrania nagrody, organizatorzy zastrzegają, iż nagrody nie będą wysyłane do laureatów (z wyjątkiem szczególnych uzasadnionych przypadków). Nieodebrane nagrody przepadają na poczet przyszłych edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.
Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów. Decyzja JURY jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu.
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, oraz wręczenie nagród odbędzie się 9 czerwca 2018 (sobota). O szczegółach laureaci zostaną powiadomieni listownie.