Odcinek 50

A tymczasem katalogerkom stuknął roczek!

Właśnie wróciłyśmy, z daaaleka i proszę, jaki tajming! Nie dość, że to już odcinek pięćdziesiąty, to w dodatku jutro, 11 września, minie dokładnie rok od ukazania się pierwszego odcinka naszego cyklu, który w zamyśle powstał, aby prezentować Wam naszą pracę – katalog, który współtworzymy, książki, które wyszukujemy i zdobywamy dla Was oraz które przygotowujemy, aby wyprawić je w drogę do Was, a wszystko po to, żebyście mogli – co?

Czytać! Czytać! Czytać!

Czytać oraz przyjemnie spędzać czas i dobrze się bawić 🙂

I mamy wielką nadzieję, że choć w części, przez ten rok, udało nam się zachęcić Was do zajrzenia do nas i czytania – o czym jesteśmy przekonane – interesujących książek, a także polubienia bibliotek i bibliotekarek oraz bibliotekarzy, nie mówiąc o katalogerkach 😉

Chciałybyśmy podziękować Wam, naszym Czytelnikom za ten rok spędzony z katalogerkami i jak to my, zupełnie bez skrępowania poprosić o to, abyście kontynuowali przygodę jaką są „katalogerki” razem z nami 🙂 Dzięki!

Jesteśmy wdzięczne za możliwość powołania do życia katalogerek Panu Dyrektorowi – dziękujemy 🙂

Dziękujemy również ogromnie wszystkim koleżankom, które okazały zainteresowanie i sympatię katalogerkom i ich wpisom, a szczególnie tym, które odważyły się z nami kiedykolwiek współpracować i pomagały nam na przeróżne sposoby przy tworzeniu kolejnych odcinków, a zwłaszcza koleżankom z Działu Promocji. Tyle wspomnień…

Pozdrawiamy!

Jutro zamierzamy trochę poświętować (mamy co!), dlatego już dziś zapraszamy na garść katalogerskich statystyk oraz jak zawsze – do naszego katalogu i naszych bibliotek 🙂

Z bibliotekarskim pozdrowieniem

Dział Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów MBP

Przez ten rok – 50 odcinków regularnych plus 6 odcinków specjalnych – polubiliście nas łącznie 796 razy, udostępniliście 68 razy a skomentowaliście 114 razy. Najbardziej podobał się wam odcinek specjalny na Mikołajki, kiedy to podwędziłyśmy dla Was worek z książkami Mikołajowi (najmniej – odcinek o biblioterapii i depresji z Williamem Styronem).

Ulubione odcinki katalogerek, to:

odcinek 1 – z Federikiem Garcíą Lorcą i Leonardem Cohenem

odcinek 18 – z latami 20. XX wieku oraz „Wielkim Gatsbym” i Jerzym Kosińskim

odcinek 24 – z Umberto Eco i Jorgem Luisem Borgesem oraz „Biblioteką Babel”

odcinek 42 – z „Pachnidłem”

Ulubione ilustracje/fotki katalogerek, to:

odcinek 27 – z Łukaszem Lamżą i jego „Światami równoległymi” (dinozaury!)

odcinek 15 – z Wiedźminem i serialami-adaptacjami

odcinek 25 – z „Seksuolożkami”

odcinek 48 – z „Tragedią na Przełęczy Diatłowa” (fotka historyczna, w holu biblioteki przy ul. Warszawskiej, którego już nie ma… ale będzie)

– oraz odcinki specjane z okazji Mikołajek (sesja katalogerek z workiem pełnym książek plus pocztówka bałwankowa z życzeniami)

Ulubione elementy garderoby kaa… a nie, to nie tutaj, sorry 😉

Goście, goście, czyli odcinki inspirowane naszymi spotkaniami autorskimi z: Danielem Wyszogrodzkim, Aleksandrą Ziółkowską-Boehm i Mariuszem Szczygłem (oraz prawie-prawie z Katarzyną Puzyńską) oraz ważne wydarzenia, czyli co tam się u nas działo w tym roku „w tle”: przeprowadzka do tymczasowej siedziby na czas remontu (odcinek 36 – z „Ojcem chrzestnym”) i pandemia, która również na działaniu biblioteki odcisnęła swoje piętno (odcinek 33 z fantastyką postapokaliptyczną oraz specodcinek z „Czytelniczką znakomitą” – #zostanwdomuczytajksiazki) , a także przewidziany przez katalogerki Nobel dla Olgi Tokarczuk , setne urodziny sławnego włocławianina Marcela Reich-Ranickiego, popularność literatury „popobozowej” i nasze, hm, urocze zastępstwo 🙂

Ot, katalogerki w pigułce 🙂