WYPOŻYCZENIA MIĘDZYBIBLIOTECZNE

Użytkownik Biblioteki może zamówić za pośrednictwem Czytelni Ogólnej potrzebne mu materiały, jeśli nie ma ich w zbiorach biblioteki lub nie są dostępne w Internecie w postaci pełnotekstowej. Jednorazowo można zamówić maksymalnie 3 książki. Zamówienie w formie elektronicznej (e-mail: miedzybib@biblioteka.wloclawek.pl) lub pisemnej powinno zawierać informacje niezbędne do jego realizacji. Zamawiający materiały pokrywa koszty przesyłek oraz korespondencji, zgodnie z obowiązującym cennikiem usług pocztowych lub kurierskich. Sprowadzone materiały udostępnia się wyłącznie na miejscu w Czytelni Ogólnej.

Zamówienia międzybiblioteczne poprzez Sowę OPAC

Realizujemy również zamówienia międzybiblioteczne złożonene za pośrednictwem systemu on-line Sowa OPAC.

Aby złożyć takie zamówienie wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

1. W przeglądarce internetowej wprowadź adres katalogu OPAC, lub wejdź do niego ze strony Biblioteki.

2. Zaloguj się, jeśli jesteś już zapisany do Biblioteki i posiadasz konto on-line w systemie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, skorzystaj z naszej podpowiedzi jak to zrobić, którą znajdziesz tutaj.

3. Po zalogowaniu, w dolnej części okna „Twój profil” kliknij przycisk „Złóż zamówienie międzybiblioteczne”.

4. W zakładce „Oczekujące” pojawi się formularz „Złóż zamówienie międzybiblioteczne”. Uzupełnij pola.

5. Kliknij „Wyślij”. W nowym oknie powinien pojawić się komunikat „Operacja wykonana poprawnie. Zamówienie międzybiblioteczne zostało złożone”.

6. Status zamówienia możesz śledzić na swoim koncie on-line Sowa OPAC. Po rozpatrzeniu Twojej prośby i zrealizowaniu zamówienia otrzymasz powiadomienie na Twój adres e-mail. Możesz już zgłosić się do Czytelni Ogólnej, aby skorzystać z zamówionych materiałów.