Wystawa z okazji Dnia Dziecka ­čĹç­čśŐ

Z okazji Mi─Ödzynarodowego Dnia Dziecka ­čśŐ w bibliotece przy Placu Staszica 1 zosta┼éa otwarta wystawa pt. ÔÇ×Dzieci─Öcy NobelÔÇŁ.
Na wystawie prezentowane s─ů sylwetki laureat├│w 17 nagr├│d Mi─Ödzynarodowej Pokojowej Nagrody dla Dzieci z lat: 2005 ÔÇô 2020. Nagroda ta jest przyznawana przez holendersk─ů organizacj─Ö KidsRight dzieciom w wieku od 12 do 18 lat, kt├│re w szczeg├│lny spos├│b przyczyni┼éy si─Ö do ochrony lub promocji praw dziecka na ┼Ťwiecie. Laureaci otrzymuj─ů statuetk─Ö ÔÇ×NkosiÔÇŁ, kt├│ra przedstawia dziecko tocz─ůce kul─Ö ziemsk─ů albowiem ÔÇ×dzieci s─ů przysz┼éo┼Ťci─ů planety (ÔÇŽ)ÔÇŁ (Kehkashan Basu ÔÇô Zjednoczone Emiraty Arabskie ÔÇô 2016 r.) oraz nagrod─Ö pieni─Ö┼╝n─ů na realizacj─Ö swojego projektu w swoim kraju .
Zwyci─Özcy Mi─Ödzynarodowej Pokojowej Nagrody dla Dzieci pochodz─ů z r├│┼╝nych kontynent├│w i borykaj─ů si─Ö z bardzo r├│┼╝nymi problemami, ÔÇ×Nie ma znaczenia, jakie jest twoje pochodzenie, nie ma znaczenia, czy jeste┼Ť bogaty czy biedny, m┼éody czy stary, ka┼╝dy mo┼╝e co┼Ť zmieni─ç.ÔÇŁ (Kesz Valdez laureat nagrody z Filipin ÔÇô z 2012 r.)
Wystaw─Ö ÔÇ×Dzieci─Öcy NobelÔÇŁ mo┼╝na ogl─ůda─ç do 14 czerwca w holu biblioteki przy Placu Staszica. Zapraszamy.