8-15 MAJA TYDZIEŃ BIBLIOTEK

„ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE”- ONLINE
8 maja

👉Rozmowa z Agatą Brzezińską vel Tiną Berk, włocławską pisarką młodego pokolenia, autorką książki „Ta jedna gwiazda”. Książka została przeczytana przez aktorkę Olgę Żmudę jako książka cyfrowa i jest dostępna do słuchania na urządzeniu Czytak. (Filia Książki Mówionej)

8 -15 maja

👉Book Nook czyli Książkowy Zakątek – to rodzaj trójwymiarowej przekładki do książek, która dzięki oryginalnej konstrukcji zachwyci każdego. Codziennie będziemy prezentować jeden element book nook’a, który zostanie tego dnia wykonany, a następnie zbierzemy wszystko w całość i dodamy jako tutorial w formie prezentacji. (Filia nr 6)

👉„8 dni – 8 gatunków książek” – prezentacja książek. (Filia nr 6)

10 maja

👉„Znajdziesz mnie w bibliotece” – filmik promujący bibliotekę i bibliotekarzy przygotowany przez Filię nr 2 we współpracy z Filią Dziecięcą nr 2.

👉„Znajdziesz mnie w bibliotece” – filmik promujący czytelnictwo oraz zachęcający do odwiedzin. (Filii nr 11)

11 maja

👉„Sowiasta trylogia – krok po kroku, czyli jak się odnaleźć w online katalogu” – Krok pierwszy – Zapisz się do biblioteki – instrukcja dla użytkowników

👉„Biblioteka od kuchni” – wirtualny spacer po bibliotece. (Filia nr 2)

12 maja

👉„Sowiasta trylogia – krok po kroku, czyli jak się odnaleźć w online katalogu” – Krok drugi – Zamów i zarezerwuj – instrukcja dla użytkowników

👉Wypożyczalnia babć: głośne czytanie dzieciom. (Filia nr 7)

👉„Były sobie świnki trzy…” – teatrzyk cieni; adaptacja baśni braci Grimm pt. „Trzy małe świnki”.(Filia nr 11)

👉„Znajdziesz mnie w bibliotece” – zajęcia czytelnicze. (Filia Dziecięca nr 1)👉„Czytam, oglądam, świetnie się bawię” – prezentacja książek z rozszerzoną rzeczywistością. (Filia Dziecięca nr 2)

13 maja

👉„Sowiasta trylogia – krok po kroku, czyli jak się odnaleźć w online katalogu” – Krok trzeci – Zaproponuj zakup bibliotekarzowi – instrukcja dla użytkowników

👉„Poszukiwanie pradawnej księgi” – biblioteczny escape room. (Filii nr 2)

14 maja

👉„Niedowiara” – rozmowa o poezji z Elżbietą Frankowską – dyplomowaną nauczycielką, ologofrenopedagogiem, „uzależnioną od pisania i jazzu” (jak sama o sobie mówi).

👉„Znajdziesz mnie w bibliotece” – krzyżówka multimedialna. (Filia nr 2)

👉„Odkryj sekrety biblioteki” – czytanie fragmentu książki Zofii Staniszewskiej pt. „Zagadka biblioteki”. (Filia nr 8)

👉„Zbuduj swoją bibliotekę” – interaktywne puzzle dla czytelników. (Filii nr 11)