Domowy Niezbędnik Czytelnika

Książki w formacie cyfrowym i nie tylko:

  • Wolne lektury – dostępna w katalogu on-line SOWA OPAC biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5535 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach -HTML, TXT, PDF, EPUB, MOBI, FB2. Katalog naszej Biblioteki rejestruje ponad 2500 egzemplarzy książek z tego serwisu. Listę wszystkich lektur można wywołać wpisując w wyszukiwarce „wolne lektury”. Link bezpośredni: https://tiny.pl/tbf43TUTAJ znajdą Państwo szczegółowe instrukcje jak wyszukiwać i pobierać e- booki w ramach Wolnych Lektur z naszego katalogu.
  • Biblioteki cyfrowe – bogate źródło bezpłatnych i legalnych e-booków, zdigitalizowanych książek, dokumentów cyfrowych oraz dokumentów audiowizualnych. Lista bibliotek cyfrowych: https://tiny.pl/72pk4
  • CzytajPL – największa akcja czytelnicza w Polsce, która ma co roku miejsce w listopadzie, przygotowała w tym roku 12 bestsellerów: https://tiny.pl/7qs85 .

Spotkania autorskie on – line:

  • Empik – spotkania autorskie i premiery on-line – https://tiny.pl/7kkg9

Wirtualne spacery: