Już jutro …?????

? „Kamishibai (jap. 紙芝居 kami-shibai; kami – papier, shibai – teatr, przedstawienie, dramat, sztuka), to teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu o nazwie butai (scena). Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy. Artystów zajmujących się tą sztuką nazywa się kamishibaiyami (jap. 紙芝居屋 kamishibaiya)” (Wikipedia) ?

Nie wiem, czy wiecie, ale pierwotnie przedstawienia teatru kamishibai przeznaczone były dla widzów dorosłych. Początki teatru siegają XII wieku. Pierwszy kamishibai dla dzieci powstał dopiero w 1923 roku!

Zainspirowane tym faktem, postanowiłyśmy zrobić nasz pierwszy biblioteczny kamishibai dla dorosłych, na który niniejszym zapraszamy już dziś – na jutro, 23 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich kiedy to zaprezentujemy kamishibai naszego autorstwa, inspirowany twórczością Szekspira i Cervantesa ?????

Odkryjcie w sobie Wasze wewnętrzne dziecko i bawcie się dobrze ? ? ?