Kreatywna i bezpieczna zabawa? Czemu nie!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego nie może Was zabraknąć na naszym bibliotecznym placu zabaw mieszczącym się przy Filii nr 10, ul. Kościelna.

Znajdziecie tam, nie tylko huśtawki dla najmłodszych i sprzęt do ćwiczeń, ale przede wszystkim pierwsze we Włocławku książkoławki, na których można odprężyć się z ulubioną lekturą, grę w klasy i chłopa. Możecie również rozegrać partię chińczyka i szachów.

Na bibliotecznym placu zabaw odbyły się spotkania autorskie z Kingą Boruczkowską i Anetą Obarską oraz zabawy plenerowe dla najmłodszych. Ostatnio gościły tam nawet alpaki…

A czy pamiętacie pierwszą piosenkę naszego bibliotecznego zespołu THE BIBLIOKERS „Pełne regały”? To właśnie tam nakręciliśmy do niej teledysk: https://www.youtube.com/watch?v=CeBS7_jjG8E

Ale to nie wszystko…

Możecie obejrzeć stałą wystawę plenerową, przedstawiającą historię pierwszych miejscowości, dawnych majątków i wiosek, od których wzięło początek obecne osiedle Michelin. Pretekstem do stworzenia wystawy stała się książka Zbigniewa Jankowskiego „Mielęcin, Michelin. Szkice z dziejów osiedla i okolicy”.

Po książkę zapraszamy do katalogu i bibliotek: https://tiny.pl/dj5ck

Biblioteczny plac zabaw powstał dzięki oddanym przez mieszkańców miasta głosom w ramach Budżetu Obywatelskiego.