Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci organizuje co roku inne państwo. W tym czasie odbywają się spotkania z autorami książek dla dzieci, warsztaty artystyczne oraz spotkania, na których dorośli głośno czytają książki małym odbiorcom.

W tym roku, Filia nr 8 MBP zaprosiła do udziału w tym święcie dzieci z Przedszkola nr 17 „Kraina Fantazji”. Przedszkolaki przeczytały trzy wierszyki Reginy Zaleskiej-Wojciechowskiej: „Pomidory”, „Bułeczka” i „Wiatr…” ze zbioru „Z ogródka cioci Reginy” wydanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Z. Arentowicza w 2011 r. Czwarty wiersz pt. „Lek na smutki” pochodził ze zbioru „Świetliki – ogniki” autorstwa Mirosławy Kowalczyk. Zbiorek został wydany przez Fundację „Bliżej Książki” również w 2011 r.

Zapraszamy do wysłuchania recytacji przez naszych młodych czytelników oraz do wypożyczenia w placówkach MBP wyżej wymienionych zbiorków wierszy.