„Prasomaniak” – „Książki. Magazyn do czytania”

„Książki. Magazyn do czytania” to kwartalnik literacki wydawany od 2011 roku przez wydawnictwo Agora. Pismo jest tworzone przez dziennikarzy działu kulturalnego „Gazety Wyborczej”. Aktualnie funkcję redaktora naczelnego sprawuje Juliusz Kurkiewicz.

Magazyn jest skierowany do osób, które poszukują interesujących dyskusji na temat literatury i ukazujących się nowości książkowych. Na łamach kwartalnika publikowane są wyczerpujące recenzje dzieł wydawanych przez polskich i zagranicznych pisarzy. Dziennikarze czasopisma specjalizują się także w opisywaniu sylwetek autorów, którzy zdobyli szacunek czytelników na całym świecie. Istotnym elementem „Książek” są wywiady z autorami mało znanymi, ale posiadającymi duży potencjał literacki, zasługujący na wyróżnienie. Kwartalnik przedstawia również rankingi przedstawiające najważniejsze utwory beletrystyczne publikowane na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Od 2011 roku częstotliwość wydawania pisma uległa zmianie tylko raz. Przez pierwsze siedem lat istnienia periodyk funkcjonował jako kwartalnik, lecz od 2018 roku aż do dziś funkcjonuje jako dwumiesięcznik.
W naszej bibliotece znajdziecie numery „Książek” od 2019 roku.

Przypominamy, iż wszystkie czasopisma udostępniane są na miejscu w Czytelni przy ul. Warszawskiej 11/13.
Zachęcamy do lektury.