Spotkanie autorskie z Anną Fryczkowską w ramach cyklu „Czytelnicze oblicze”


W listopadzie naszym gościem w ramach cyklu „Czytelnicze oblicze” będzie Anna Fryczkowska.
Anna Fryczkowska – polska pisarka, dziennikarka i tłumaczka. Jest absolwentką italianistyki i studiów genderowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwa na łódzkiej Filmówce. Mieszka z rodziną i zwierzętami w Warszawie.
Autorka 13 powieści reprezentujących szerokie spektrum gatunków – od kryminału, poprzez literaturę obyczajową, po powieść historyczną i reportaż. Często porusza ważkie społecznie tematy, w sposób wyważony i wiarygodny, a jej pisarstwo jest przystępne i angażujące.
Nagrodzona Różą Gali za „Sześć kobiet w śniegu nie licząc suki”, otrzymała również nagrodę główną na Festiwalu Literatury Kobiet za powieść „Starsza pani wnika” oraz nagrodę blogerów Złota Zakładka za „Kobietę bez twarzy”. Nominowana do Nagrody Literackiej Gryfia za „Równonoc” inspirowaną tajemniczymi zaginięciami czwórki chłopców w latach 90. w Zachodniopomorskiem.
W 2023 roku ukazały się „Wpatrzeni w niebo” oraz „Czas rumianku” – dwa pierwsze tomy „Sagi o ludziach ziemi”, wielopokoleniowej ponadczasowej opowieści osadzonej w XIX wieku na Kujawach. Jest to historia prawdziwa, napisana w oparciu o pamiętniki oraz przekaz ustny rodziny autorki o przodkach.

16 listopada 2023 r., godz. 17.00
Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13
Wstęp wolny