Spotkanie z Beatą Majchrowską

9 września zapraszamy na spotkanie z Beatą Majchrowską, wydawcą książki „Kurier na równiku” autorstwa Aleksandra Stpiczyńskiego.

Beata Majchrowska – autorka książek o architekturze, projektowaniu wnętrz, fotografii i historii. Dziennikarka, fotografka i autorka artykułów poświęconych sztuce, fotografii, historii designu, modzie, współczesnym trendom w projektowaniu i podróżom. Autorka bloga: www.pomalu.pl, wieloletnia redaktor magazynów wnętrzarskich. Wydawca książki Aleksandra Stpiczyńskiego – „Kurier na równiku”, którą również opracowała i opatrzyła wstępem.

Aleksander Stpiczyński – Urodzony we Włocławku uczestnik walk o niepodległość Polski, oficer Wojska Polskiego, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Armii Krajowej, Komendy Głównej AK, wywiadu ofensywnego Armii Krajowej, kurier Komendy Głównej AK , więziony i torturowany przez gestapo i Abwehrę, więzień obozów koncentracyjnych: KL Gross-Rosen, KL Mittelbau-Dora, KL Sachsenchausen, KL Mauthausen, cichociemny, dziennikarz i przedsiębiorca.
Po wojnie wyemigrował wraz z rodziną do Ekwadoru. Po powrocie do kraju, zamieszkał w Warszawie, gdzie napisał książkę „Wbrew wyrokowi losu”.
Książka „Kurier na równiku” zawiera jego, opartą na jego wspomnieniach, powieść „Wbrew wyrokowi losu”, nigdy niepublikowane dzienniki ekwadorskie i opowiadania.

9 września 2022 r., godz. 13.00
Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13

WSTĘP WOLNY