Weekend 2

Co Wypożyczalnia proponuje na ten weekend ? Mrożący krew w żyłach kryminał, którego akcja dzieje się w Laponii oraz podróż do świata muzyki klasycznej.

Do historii przeszło wykonanie VII Symfonii Szostakowicza w oblężonym Leningradzie. Orkiestrze złożonej z wycieńczonych i chorych muzyków przewodził wówczas Karl Iljicz Eliasberg. Występ ten był dla niego wielką szansą na wyjście z cienia wielkich i sławnych. Książka Sarah Quigley zatytułowana „Dyrygent” to opowieść o heroicznych przygotowaniach do słynnego, transmitowanego w świat, koncertu. Jest to także historia życia, pasji i miłości wielkiego kompozytora. Być może tytuł ten skłoni czytelników do szerszego zapoznania się z twórczością Szostakowicza.

Jaka jest przyczyna tajemniczych zgonów w Hammerfest, małym mieście na północy Laponii? Jakie znaczenie dla bohaterów książki ma kodeks honorowy? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiedź znaleźć można w książce pt. „Cieśnina wilka” Oliwiera Truc’a. Nad brzegiem Morza Barentsa ginie młody hodowca reniferów, potem miasto traci burmistrza nie jest to jednak ostatnia z ofiar. Sprawą zajmują się policjanci ze straży reniferów Nina i Klement. Dla policjantki jest to także okazja do rozwiązania zagadkowej sprawy odejścia ojca.

Po rekomendowane książki zapraszamy do Wypożyczalni przy ul. Warszawskiej 11/13.