Weekend 32

Dziś w ramach cyklu „Książka na weekend” prezentujemy Państwu literaturę obyczajową w sam raz na słoneczne czerwcowe dni.

Pierwszy z proponowanych tytułów – „Gruzińskie wino”- Anny Pilip to ciepła opowieść o miłości i niełatwych życiowych wyborach. Myli się jednak ten, kto sądzi, że znajdziemy tu jedynie prostą historię uczucia. Autorka w sugestywny sposób przedstawia pogmatwane losy swoich bohaterów. W książce znajdą coś dla siebie także ci z Państwa, którzy lubią poznawać inne kultury. Anna Pilip w bardzo obrazowy sposób przedstawia bowiem gruzińską kulturę, zwyczaje czy kuchnię. Wysoko oceniony przez czytelników debiut pisarski zaserwuje Państwu cały wachlarz emocji. Dzięki tej książce, w czasach pandemii, kiedy przemieszczanie się jest utrudnione, można w łatwy sposób przenieść się w wyobraźni do skąpanych w słońcu gruzińskich pejzaży. Ręka do góry, kto czytając książkę „Gruzińskie wino”, nie złapał się na tym, że przeszukuje internet aby znaleźć opisywane tam miejsca. Nam nie udało się powstrzymać.

Mamy również coś dla miłośników twórczości Richarda Paula Evansa. W zbiorach bibliotecznych czeka na Państwa seria pt. „Opowieści sprzedawcy marzeń”. Dwa pierwsze tomy, to:
„Sprzedawca marzeń,
„Podróż tysiąca mil”.
Tym razem proponujemy długo oczekiwany trzeci tom pt.„Pieśń serca”. Jak zawsze w pisarstwie tego autora, znajdziemy mnóstwo emocji. Evans niezmiennie po mistrzowsku buduje klimat swoich książek. Historia zaczyna się tam, gdzie kończy się drugi tom – „Podróż tysiąca mil”. Wiedzieli Państwo, że Charles James istnieje naprawdę. Spotkał on na swojej drodze Evansa i poprosił o spisanie swojej historii. Czy wyprawa słynną Road 66 może być rodzajem terapii i powodem do przemiany wewnętrznej? Czy uznany za zmarłego bohater „narodzi się na nowo” i odnajdzie swoje szczęście? Tego można dowiedzieć się czytając zamykającą serię książkę R.P. Evansa.