„Zostańmy przyjaciółmi” autorstwa Gun-Britt Sundström to nasza propozycja dla państwa na w dzisiejszej „Książce na weekend”.
Akcja książki rozgrywa się w Sztokholmie na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, w czasie kiedy w Szwecji rozgorzały liczne dyskusje feministyczne, teoretycznie mające dawać kobietom nowe możliwości. Powieść jest obrazem rozdarcia między potrzebą budowania relacji z drugim człowiekiem, a trudem pogodzenia wszystkich potrzeb bez kompromisów.