Weekend 45

Wyobraźmy sobie sielskie okolice. Willowe domki zbudowane wśród zieleni. Park, który jest miejscem spacerów lokalnych mieszkańców. Cisza, spokój, atmosfera odprężenia i elitarności. Prawda, że uroczy obrazek? Moglibyśmy być zadowoleni mieszkając w takim miejscu.  

Pobudźmy zatem dalej wyobraźnię: wysokie, nowoczesne apartamentowce, zbudowane w spokojnej okolicy na obrzeżach metropolii. Pachnące nowością wnętrza, szkło i metal. Tu jednak pojawia się pewien zgrzyt kiedy uświadomimy sobie, że te dwa obrazki należy zestawić razem.

Na osiedlu Sielanka wśród willi deweloper buduje  bloki, które burzą ekskluzywny charakter tego miejsca i wprowadzają chaos wśród lokatorów. Rozpoczyna się sąsiedzka cicha wojna. Różnorodne postaci, sieć intryg, menel Duży Rycho, który wie wszystko o wszystkich. Czy seria niefortunnych zdarzeń wywołana stłuczką jeszcze bardziej zagmatwa życie bohaterów? Czy poznamy wynik potyczki  między dwoma opisywanymi światami?

Zachęcamy do przeczytania najnowszej powieści Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk „Osiedle Sielanka. Nieznajoma” , wydane przez Prószyński i S-ka,wtedy wszystko stanie się jasne. Książka dostępna jest w Wypożyczani przy placu Staszica 1.

Link do katalogu online biblioteki.