Weekend 49

Wyobraźmy sobie taką sytuację: na scenie przy pełnym audytorium stoi człowiek. Ilość słuchających go osób peszy mówcę i powoduje, że zamiast mówić głośno i z pasją mamrocze coś pod nosem. Może też przedstawiać temat w sposób, który powoduje, że słuchacze przysypiają. Znamy to prawda? Czasem z własnego doświadczenia, czasem dlatego, że siedzieliśmy na tej sali i słuchaliśmy mało interesującego wywodu.
Możliwy jest również inny scenariusz. Występujący mówi ze swadą, ma wiedzę i potrafi się nią podzielić. Podpiera swoją wypowiedź świetnie przygotowaną prezentacją, a po wystąpieniu zbiera burzę oklasków. Magiczne pytanie brzmi: jak uzyskać taki efekt? Od odpowiedzi na to pytanie jesteśmy my, cóż może pośrednio, ale jednak.

Każdemu zainteresowanemu odpowiedzią zaproponujemy książkę pt. „ Prezentacje. Po Prostu!: szkoła wystąpień publicznych” Piotra Bucki.
Kiedy już będziemy mieli techniki prezentacji w małym palcu czas powalczyć ze stresem. Temat ten zgłębiła Dagmara  Gmitrzak. Wnioski zebrała w książce pt. „Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji”. Niewątpliwie podczas ważnych spotkań warto być przygotowanym i spokojnym. Dlatego po prezentowane wyżej, w ramach cyklu „Książka na weekend”, książki zapraszamy do Wypożyczalni przy Placu Staszica 1.