Weekend 56

Tym razem w cyklu „Książka na weekend” mamy prawdziwy rarytas dla fanów science-fiction. Najnowszy zbiór opowiadań obsypanego międzynarodowymi wyróżnieniami, chińskiego autora Liu Cixin pt. „Wędrująca Ziemia” . Jest to spotkanie z zagadkami wszechświata i emocjonująca podróż po czasoprzestrzeni. Tytułowe opowiadanie stało się inspiracją dla twórców filmowych, czego owocem jest chińska kinowa superprodukcja o jednakowym tytule, dostępna na platformie Netflix.

Tematyka opowiadań zatacza kręgi wokół nieuchronnej zagłady Ziemi, która ma nastąpić za pośrednictwem obcych cywilizacji lub przez kres żywotu Słońca albo koniec ewolucji rasy ludzkiej. Liu Cixin pozostawia pewną dozę niepewności w odniesieniu do naszego przeznaczenia, jednocześnie przedstawiając całe spektrum fascynujących pomysłów na odwrócenie katastrofalnego losu. W końcu kto, jeśli nie chiński wirtuoz s-f zaproponowałby ocalenie Ziemi poprzez przeniesienie jej do innej galaktyki lub wyprawę w głąb planety?

Do Wypożyczalni zapraszamy również po trylogię Liu Cixin „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, nagrodzonej między innymi Nagrodą Hugo.