Weekend 61

Jak wiadomo przytulanie to samo zdrowie 🙂

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przytulania, jutro zaś świętować będziemy Dzień Najbardziej Kochanych. Z całą pewnością są Państwo otoczeni gronem kochanych osób, jednak tym razem zachęcamy do przytulenia swojego pupila i podzielenia się z nami zdjęciem obrazującym uczucie, jakim go darzymy.

W cyklu „Książka na weekend” proponujemy sięgnąć po książkę Doroty Sumińskiej pt. „ Dość”. Uwaga, po jej lekturze z pewnością powiększy nam się grono wegetarian. Autorka podchodzi do problemu przemysłowej hodowli zwierząt bardzo emocjonalnie. Wciela się kolejno w skórę poszczególnych zwierząt i usiłuje z ich perspektywy odnieść się do władczych zachowań człowieka.

Podobno „Człowiek to brzmi dumnie”, ale czy na pewno w przypadku hodowców zwierząt rzeźnych?

Książka jest apelem o humanitarne podejście do naszych „braci mniejszych”, a zwłaszcza ograniczenie ich kunsumpcji. Epilogiem każdego opowiadania są dane statystyczne, obrazujące niewyobrażalną skalę spożycia mięsa przez człowieka.

Dbajmy o nasze zwierzęta, z myślą o możliwości ziszczenia scenariusza „Planety małp”, a wszystkich czytelników o stalowych nerwach, po książkę Doroty Sumińskiej zapraszamy do Wypożyczalni przy Placu Staszica 1.