#wkrótcenapółce

Choć na ponad ośmiuset 📖 8️⃣0️⃣0️⃣ stronach, to wciąż w pigułce – historia 🇺🇸 🇺🇸 🇺🇸 Stanów Zjednoczonych autorstwa Jill Lepore, wybitnej i nagradzanej amerykańskiej historyczki, pracującej na Uniwersytecie Harvarda – już #wkrótcenapółce!!!

„My, naród”, to epicka i burzliwa historia USA, opowiedziana na nowo, od strony idei – tych stanowiących fundament narodu, poprzez kolejne, same będące fundatorami prawd, zdarzeń i faktów.
To właśnie idee oraz procesy, m.in. eksperymentowanie z demokracją, bardziej niż cokolwiek innego ukształtowały społeczeństwo amerykańskie i tak samo kształtowały „fabułę” tej książki.

Myślicie, że znacie Stany Zjednoczone i Amerykanów? że nic już Was nie zaskoczy?
Sprawdzam! 😉

„Wciągająca narracja i oryginalna konstrukcja czynią 'My, naród’ jedną z najciekawszych i najbardziej nowatorskich opowieści o amerykańskiej historii. Wobec konfliktów, które aktualnie wstrząsają Ameryką, książka Jill Lepore znakomicie wyjaśnia źródła ich pochodzenia oraz daje nadzieję na ich twórcze przełamanie.” [z okładki, Wydawnictwo Poznańskie]

To również jeden z tytułów zgłoszony nam do zakupu za pomocą formularza usługi 📖📚📖📚📕📘📓 „Zaproponuj zakup książki do biblioteki”

Dziękujemy 🙂