A jak Angora

„Angora” to tygodnik społeczno-polityczny wydawany od 1990 przez Wydawnictwo Westa-Druk z Łodzi. Początkowo pismo nosiło tytuł „Agora”, nawiązując do starożytnego rynku greckiego. Aktualnie funkcję redaktora naczelnego sprawuje Paweł Woldan.

Charakterystyczny, stały i unikatowy na polskim rynku prasowym trzon pisma stanowi przegląd prasy krajowej i światowej. Pojawiają się tu wyciągi m.in. z prasy amerykańskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, czeskiej, włoskiej, norweskiej, koreańskiej itd. Źródłem informacji są najpopularniejsze światowe tytuły prasowe. Wśród informatorów polskich pojawiają się nie tylko periodyki, ale również znane portale internetowe.

Poza przeglądem prasy, redakcja „Angory” proponuje swoim czytelnikom własne artykuły, wywiady i eseje.

Pismo wzbogacone jest o liczne rysunki satyryczne, nawiązujące do bieżącej sytuacji społecznej i politycznej, nadające wydawnictwu śmiałości i finezji.

Od 1995 roku stałym dodatkiem do „Angory” jest „Angorka”, ośmiostronicowy odpowiednik, przeznaczony dla dzieci. Młodsi czytelnicy znajdą w nim wyselekcjonowane informacje ze świata, przedstawione w przystępny sposób, uzupełnione dużą dozą elementów graficznych i umysłowej rozrywki.

Po bieżące numery „Angory” zapraszamy do Czytelni przy ul. Warszawskiej 11/13.