Już działamy !

Z przyjemnością informujemy, że Wypożyczalnia Główna oraz Filia Dziecięca nr 1 od dzisiaj funkcjonują w tymczasowej siedzibie przy Placu Staszica 1. Godziny otwarcia obu jednostek pozostają bez zmian (Wypożyczalnia – https://tiny.pl/7rt3s; Filia Dziecięca nr 1 –https://tiny.pl/7rt31)

W trosce o naszych Czytelników przypominamy o przestrzeganiu wszystkich ogólnych zasad i zachowaniu rygoru bezpieczeństwa tj. przebywania w bibliotece w maseczkach, rękawiczkach i z zachowaniem odpowiedniej odległości.

Zgodnie z rekomendacjami Dyrektora Biblioteki Narodowej uruchomione zostają dla użytkowników tylko pomieszczenia wypożyczalni – bez wolnego dostępu do półek. Każda przyjęta książka podlegać będzie 3 dniowej kwarantannie i nie będzie w tym czasie dostępna do wypożyczenia. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki przez użytkowników nie wolno samodzielnie dezynfekować. W bibliotekach zostaną przygotowane stanowiska do mycia i dezynfekcji dłoni

Prosimy również o wcześniejsze przygotowanie listy książek, które chcą Państwo wypożyczyć. Może w tym pomóc nasz katalog on- line: https://tiny.pl/77gbd .