Nowe tytuły w języku ukraińskim

Kolory żółty i niebieski najbardziej kojarzymy teraz z barwami flagi 🇺🇦 wolnej Ukrainy. Ale to także kolory flagi innego kraju przedstawiciela wolnego świata – 🇸🇪 Szwecji. Skąd taka nasza analogia?

Stąd, że właśnie powędrował do naszej skandynawskiej 🇸🇪🇩🇰🇳🇴🇮🇸🇫🇮 Filii nr 11 kolejny pakiet, tym razem siedemnastu książek 📚📚📚 w języku ukraińskim dla naszych nowych i obecnych Czytelniczek i Czytelników.

Są to przede wszystkim książeczki dla dzieci, w tym wierszyki dla najmłodszych i „Hania Humorek” oraz opowiadania dla nieco starszych – o tolerancji, przyjaźni i poczuciu własnej wartości, powieści obyczajowe i fantastyka dla młodzieży, oraz pozycje dla dorosłych – kryminały i zbiór esejów współczesnych ukraińskich autorów o Ukrainie i Ukraińcach.

Książki zostały zakupione przez nas w zaprzyjaźnionej krakowskiej kawiarnio-księgarni „Nić”
👉👉👉 https://www.facebook.com/Slawkowska28/about/?ref=page_internal, prowadzonej przez organizację pozarządową, działającą w kulturze, edukacji, integracji, współpracy międzynarodowej oraz aktywności społecznej – „Fundacja Aktywna Integracja” 👉👉👉https://www.facebook.com/fundacja.aktywna.integracja/

Więcej informacji znajdziecie jak zawsze w naszym katalogu online 👉👉👉 https://tinyurl.com/5n8hze99

Zapraszamy! 📚📚📖📚📚

PS.: …a wkrótce do kolekcji naszych oryginałów książkowych dołączy jeszcze uwielbiana przez dzieci Kicia Kocia 🙂

(tekst: Emilia Szczepańska)