Nowy cykl wakacyjny – „Zabierz książkę na wakacje”

3, 2, 1… startujemy z nowym, cotygodniowym cyklem promującym literaturę, „Zabierz książkę na wakacje”??? .
Na początek wakacji, w cyklu „Zabierz książkę na wakacje”, proponujemy niesamowitą podróż po zachodniej i środkowej Europie, szlakiem monumentalnych średniowiecznych warowni.
„Życie w średniowiecznym zamku” Frances i Josepha Gies, to książka, która stała się inspiracją dla Georga R. R. Martina i podłożem do jednego z najpopularniejszych scenariuszy filmowych ostatnich lat – „Gry o tron”.
Autorzy z pasją przywołują klimat dawnych czasów i oddają ducha tętniących niegdyś życiem średniowiecznych fortec. Z książki dowiemy się nieco o architekturze zamków, ich funkcjach w historii, ale przede wszystkim o ludziach wypełniających mury i barwnych rytuałach, stanowiących nieodłączny element kultury dworskiej.
Frances i Joseph Gies wspominają także o kilku warowniach na terenie Polski m. in. zamkach w Malborku, Gniewie, Ciechanowie, Ogrodzieńcu, Pieskowej Skale czy na Wawelu. Jeśli nie mieli Państwo okazji zwiedzić pobliskich fortec, może „Życie w średniowiecznym zamku” będzie impulsem do powzięcia wartościowych destynacji wakacyjnych podróży.
Zachęcamy również do podzielenia się zdjęciami z Waszych wakacji z książką ????.