Odcinek 69

Dziś na Facebooku czekało na katalogerki fantastyczne powiadomienie!
To będzie wydarzenie! ? ?

Premiera „Eleutherii”, pierwszej w życiu sztuki napisanej przez Samuela Becketta. Jak czytamy w opisie wydarzenia „przeleżała w szufladzie autora i światowych archiwach blisko pół wieku, zanim ujrzała światło dzienne. 21 kwietnia ta sztuka ukaże się po raz pierwszy po polsku w przekładzie Antoniego Libery.”

Z tej okazji postanowiłam, że w dzisiejszym odcinku podzielę się z Wami tą informacją i zaproszę w imieniu swoim, katalogerek i Biblioteki na spotkanie online, w którym udział weźmie m.in. sam Antoni Libera, a poświęcone „Eleutherii”, jej losom, znaczeniu i wadze w dorobku autora oraz kanonie literatury światowej.

Oto link do wydarzenia, którego organizatorem jest Państwowy Instytut Wydawniczy, a które odbędzie się w ? ? ? ? transmisji na żywo 21 kwietnia br., o godz. 18:00

Zapraszamy!

…a tymczasem przypominamy odcinek ? ? ? ? 6️⃣ „katalogerek”, właśnie Beckettowi i Liberze poświęcony, który opublikowany został 1️⃣5️⃣ października 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣ roku. Jak ten czas leci! Czytam ten odcinek i przypomina mi się wspomniane w nim spotkanie z Danielem Wyszogrodzkim, na żywo, z publicznością… ??????

Taki nostalgiczny dziś będzie ten odcinek, ku pokrzepieniu serc ??????
Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia! ?

?????
Z bibliotekarskim pozdrowieniem
Dział Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów MBP
tekst Emila Szczepańska