Pokazy filmu VR „Wiktoria 1920”

Pamiętacie pokazy „Kartki z powstania”, fabularyzowanego widowiska historycznego zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu mogliście poznać historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały” i niemal poczuć się jak uczestnik tamtych wydarzeń? Prezentacja tej wyjątkowej produkcji Narodowego Centrum Kultury była hołdem składanym w sposób szczególny powstańcom warszawskim urodzonym we Włocławku bądź z Włocławkiem związanym.

Dziś zapraszamy na podróż w jeszcze dalszą przeszłość, bo do sierpnia roku 1920, by wziąć udział w wojnie polsko-bolszewickiej i uhonorować polskich żołnierzy, w tym obrońców Włocławka, a tym samym włączyć się w miejskie obchody Cudu nad Wisłą. Podobnie jak przed dwoma laty na indywidualnych pokazach biblioteka prezentować będzie w 360 stopniach około półgodzinną produkcję filmową. Do obozu wojsk polskich dociera meldunek, który powinien trafić na Cytadelę Warszawską. Widz wraz z Jankiem Węgielskim, studentem, który zaciągnął się do armii, ułanem Władysławem Brończakiem, pilotem Eskadry Kościuszkowskiej, Merianem C. Cooperem oraz spotkaną na drodze fotografką, Polą Lewicką, wyrusza w podróż do Warszawy przez wojenną zawieruchę. 

Bezpłatne pokazy odbędą się w Sali Kameralnej przy Placu Staszica 1 po wcześniejszym zapisie.

Zapraszamy widzów od 12 roku życia.

Seanse pokazowe odbywać się będą w interwale godzinnym w godzinach:

poniedziałek, 16 sierpnia: 9.00-15.00

wtorek, 17 sierpnia: 9.00-18.00

środa, 18 sierpnia: 9.00-18.00

czwartek, 19 sierpnia: 9.00-18.00

Zapisy: Dział Promocji 54-231-55-50 wew. 26. Warunkiem uczestnictwa w pokazie jest zapoznanie się i akceptacja Regulaminu:

Producentem filmu jest Biuro Programu „Niepodległa”. Narodowe Centrum Kultury zostało koproducentem filmu. Partnerem filmu jest Narodowy Bank Polski.

Film został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.