Weekend 26

Do 3 maja 2020 r. strona Czytaj PL przygotowała na czas kwarantanny 30 darmowych e-booków i audiobooków. Poza powieściami obyczajowymi znajdziemy tam powieści dla młodzieży, sensację czy literaturę faktu. Wśród nich jest tytuł, który chcieliśmy Państwu zaproponować w cyklu „Książka na weekend” – „Niszcz, powiedziała” Piotra Rogoży.

Autor debiutował w nurcie fantastyki, pierwsze teksty publikował w „Nowej fantastyce” i „Czasie fantastyki”. Ma na swoim koncie także powieść science-fiction dla młodzieży oraz zbiór opowiadań, po czym zamilkł na długie 10 lat. Proponowana przez nas książka jest jego ostatnim dziełem i pierwszym po latach.

„Niszcz, powiedziała” to wciągający thriller, portret środowiska, w którym handluje się tym, co bezcenne – ideami.
Szymon – copywriter w jednej z warszawskich agencji reklamowych nie przypuszczał nawet jak diametralnie może zmienić się jego życie. Początkiem koszmaru jest zaginięcie jego byłej dziewczyny. Potem jego hasło reklamowe zostaje wykorzystane przez terrorystów, którzy przeprowadzają zamach na warszawskie metro. To jednak dopiero początek kłopotów. Mamy tu popadanie w obłęd, paranoję, ale także romans i tajemnicę. Atmosfera gęstnieje, granica między rzeczywistością a fikcją zaciera się. Szymon staje do walki z wrogiem, którego istnienia nawet nie jest pewien. Czy uda mu się zatrzymać kołowrót kłamstw i podejrzeń? Kto tak naprawdę jest tu ofiarą, kto wrogiem? Gdzie prowadzą ślady? Życie staje się nieprawdopodobne, zaczyna przypominać fikcję z reklamy…

Książka zbiera pozytywne recenzje czytelników, fascynuje od pierwszych stron świetnie skonstruowaną intrygą rodem z najciekawszych teorii spiskowych. Niektórzy widzą w autorze narodziny polskiego Dana Browna… Zachęcamy zatem do zapoznania się z nią i wyrobienia sobie własnej opinii.