Weekend 38

XIX wiek, Polska, podlaskie i łowickie krajobrazy oraz happy end. Wszystko to znajdą Państwo w „Podróżach serc” Agnieszki Panasiuk (https://tiny.pl/7f34h), pozycji, którą prezentujemy w cyklu „Książka na weekend”.


Czy dziecko, które traci rodziców, odnajdzie szczęście u nowej opiekunki? Jak bardzo mogą poświęcić się rodzice chrzestni dla dobra dziecka? Kogo okłamują twierdząc, że ich związek stworzony jest tylko dla zapewnienia rodziny małej Anielce, otoczenie czy może samych siebie? To tylko niektóre z pytań, jakie rodzą się w trakcie lektury.


Ta książka, to opowieść o stracie, ale także o potrzebie miłości i akceptacji. Niewątpliwą jej zaletą jest bardzo plastyczny język. Opisy miejsc przedstawionych w książce sprawiają, że chce się je odwiedzić. Wielbiciele historii znajdą w powieści wiele wątków historycznych, opisów obyczajów i ciekawostek przekazanych w bardzo lekki, przystępny sposób. Nie bez znaczenia pozostaje zapewne fakt, że autorka z wykształcenia jest nauczycielką historii oraz pasjonatką dziejów Podlasia.

Powieść wysoko oceniana przez czytelników prezentuje nam paletę emocji i wzruszeń. Z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią zanurzyć się w powieści i pozwolić żeby przeniosła ich w czasie i przestrzeni.