Weekend 48

Kryzys klimatyczny, to jeden z wiodących tematów medialnych ostatnich lat. Inspirując się tegorocznym hasłem „Nocy Bibliotek” – „Klimat na czytanie”, w cyklu „Książka na weekend” pragniemy zwrócić Państwa uwagę na najnowszą pozycję Jonathana Safrana Foera pt. „Klimat to my” .

Gdy cały świat zastanawia się dziś, jak w skali globalnej zapobiec szybko postępującym zmianom klimatycznym, autor nie szuka odgórnych rozwiązań, ale stara się uświadomić przeciętnego konsumenta, ile dobra może uczynić dla naszej planety, modyfikując nieco swój codzienny jadłospis.

Foer jest przekonany, że potrawy które spożywamy, odzwierciedlają nasze wartości. Przytaczając fakty naukowe, jak również historie z życia wzięte, w bardzo dobitny sposób próbuje on odwieść nas od nadmiernego spożywania mięsa. Jak dowodzi, to hodowla zwierząt jest główną przyczyną zmian klimatycznych. Czy wiedzieliście Państwo, że 60 % wszystkich ssaków na Ziemi, to zwierzęta hodowane w celach spożywczych? Albo, że ludzie zjadają 65 miliardów kurczaków rocznie? Lub też, że od czasu pojawienia się rolnictwa około 12 tysięcy lat temu, ludzie wybili 83% wszystkich dzikich ssaków i wyniszczyli połowę wszystkich roślin?.

Książka niczym smaczny kąsek nafaszerowana jest ciekawostkami.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się Państwo nad zmianą diety, a przy okazji chcielibyście Państwo dołożyć własną cegiełkę do procesu ratowania naszej planety, polecamy najpierw sięgnąć po najnowszą publikację Jonathana Safrana Foera. Pamiętajmy, klimat to my! Po lekturę zapraszamy do Wypożyczalni przy Placu Staszica 1.

Zapraszamy również do całego katalogu online.