Weekend 57

Jeśli szukają Państwo książki, która nie pozwoli oderwać od siebie wzroku, to dziś w cyklu „Książka na weekend” prezentujemy absolutnego „pewniaka”. Długo wyczekiwana, najnowsza książka Kena Folletta „Niech stanie się światłość” to morze historii i ocean emocji. Stanowi ona prequel bestsellerowego cyklu „Filary Ziemi”, sprzedanego na całym świecie w ponad 27. milionach egzemplarzy.

Akcja osadzona jest w średniowiecznej Anglii, na tle rodzącej się potęgi Imperium Brytyjskiego, w dziejowym momencie wypierania pogaństwa przez religię katolicką. Młode państwo miotane jest wojnami z Wikingami i Walijczykami, a dodatkowo niespieszne jest do zażegnania wewnętrznych konfliktów o wpływy i hegemonię. W tych okolicznościach przewrotny los splata ze sobą życiorys młodego szkutnika, który traci dobytek za sprawą najazdów barbarzyńskich, wyobcowanej kulturowo Normandki, która opuściła ojczyznę, niesiona uczuciem do Anglika oraz ambitnego mnicha, pragnącego przekształcić skostniałe opactwo w innowacyjne centrum nauki. Jednak, jak to w życiu bywa, przeznaczenie zawsze ma swojego pomocnika…

Przenieśmy się w odległe czasy i stańmy w samym środku walki między światłem i ciemnością. Po najnowszą książkę Kena Folletta zapraszamy do Wypożyczalni przy Placu Staszica 1.