Weekend 65

Zima w pełni. Jedni wybierają aktywną formę wypoczynku i szusują na nartach, inni zanurzeni w lekturze, spoglądają przez okno na spadające płatki śniegu. Każdy potrafi wykorzystać zimę na swój własny sposób. Jeśli w ten mroźny weekend zdecydują Państwo wybrać drugi wariant, w kolejnej odsłonie „Książki na weekend” polecamy kolejną część głośnego cyklu „Pory roku” autorstwa Ali Smith pt. „Zima”.

Jest to powieść, której nie można zaszufladkować. Z pozoru lekka fabuła posiada wydźwięk filozoficzny. Bohaterka, Sophia, mieszka samotnie w ogromnym domu. Trudno jej jednak oswoić się z pustką w nim panującą. Drobne incydenty wywołują lawinę wspomnień, za sprawą których poznajemy osoby bliskie jej sercu. W święta Sophie odwiedza dorosły syn Arthur, który ukrywa przed matką rozstanie z ukochaną. Jako że matka nigdy nie miała okazji poznać jego wybranki, mężczyzna pojawia się w towarzystwie podstawionej nieznajomej. Co przyniesie prawda, dowiedzą się Państwo sami. Jedno jest pewne, w powieści nie brakuje ciepła, humoru i nadziei.

Luty to schyłek zimy, spoglądamy na przyrodę z nadzieją i niecierpliwie wypatrujemy pierwszych oznak wiosny. Z uwagą również czekamy na kolejną część cyklu, a tymczasem po „Zimę” zapraszamy Państwa do Wypożyczalni przy Placu Staszica 1.