Nowości 1

W Wypożyczalni przy Placu Staszica 1 czekają na Państwa najnowsze biblioteczne zakupy. Wśród nich znaleźć można powieści obyczajowe, psychologiczne, kryminały i sensacje oraz literaturę faktu.Fanów książek Remigiusza Mroza z pewnością ucieszy fakt, że posiadamy w zbiorach jego najnowszą powieść „Precedens” . Jest to 12 tom opowieści o Joannie Chyłce.Pozostając w klimacie sensacji i thrillerów proponujemy również powieści Camili Lackberg „Srebrne skrzydła” , Andersa de la Motte „Koniec lata” i Wilbura Smitha „Po dwóch stronach” .

Pierwsza z nich jest kolejnym tomem, którego główną bohaterką jest znana ze „Złotej klatki” Faye. Z kolei De la Motte zabiera nas w świat kryminalnej zagadki. Tłem wydarzeń jest Skania, miasteczko na południu Szwecji. Powieść Smith to natomiast historia o odwadze, zdradzie i sile miłościNie zapominamy również o wielbicielach powieści historycznych. Na nich czeka „Malarz dusz” Ildefonso Falcones . W książce znajdziemy Barcelonę z początku XX wieku i czas wielkich przemian społecznych.Na bibliotecznych półkach znajdą się także najnowsze powieści polskich autorów: Jakuba Małeckiego „Saturnin” , Szczepana Twardocha „Pokora” i Roberta Małeckiego „Żałobnica” .

Panowie jak zawsze nie zawiedli wielbicieli ich pióra, pisząc teksty, które na długo pozostają w pamięci. Znajdziemy w nich zawiłe rodzinne historie, dylematy związane z podjęciem właściwego wyboru, samotność oraz toksyczną przyjaźń. Zbiór literatury popularno – naukowej już wkrótce zostanie „zasilony” o nowe tytuły.

Na razie jeśli szukacie Państwo dystansu, humoru i ironii, tak potrzebnych w dzisiejszych czasach, zachęcamy do przeczytania „Powrotu z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej .