Weekend 47

Malownicze pejzaże, górskie atrakcje turystyczne, Janosik i zabawny język. A Państwu z czym kojarzy się Słowacja? Z pewnością po lekturze „Słonia na Zemplinie” Andreja Ban’a , ten piękny kraj zacznie oddziaływać na Państwa zupełnie innymi skojarzeniami.

Dziś w cyklu „Książka na weekend” prezentujemy najnowszy zbiór reportaży na temat naszego południowego sąsiada, których zebranie zajęło autorowi aż trzydzieści lat. „Słoń na Zemplinie” to obiektywny obraz Słowacji z perspektywy doświadczeń dziejowych, jak również podróż przez wyboiste stosunki społeczne w nieznane zakątki państwa. Jest to przede wszystkim historia Słowaków: urzędników, rolników, nauczycieli, handlowców, księży i biznesmenów, mierzących się nierzadko z zabawnymi sytuacjami życiowymi.

Jeśli macie Państwo ochotę wnikliwie przyjrzeć się codzienności naszych sąsiadów, a przy okazji dowiedzieć się ilu Słowaków przypada na jednego niedźwiedzia, albo jak Breżniew całował Honeckera, a jak Alexandra Dubceka, zapraszamy po książkę Andreja Bana pt. „Słoń na Zemplinie. Opowieści ze Słowacji” do Wypożyczalni przy Placu Staszica 1.

Užívať si čítanie (miłej lektury)

Maj pekný víkend (udanego weekendu)

Zapraszamy również do katalogu online .