Weekend 64

Rzym…, Florencja… brzmi romantycznie, prawda? Wielu z nas zapewne myślami spaceruje po wąskich, brukowanych uliczkach, przyglądając się fenomenom antycznego świata.

Dziś w cyklu „Książka na weekend” zachęcamy do podróży śladami jednego z najwybitniejszych artystów epoki renesansu, Michała Anioła. Mogą ją Państwo odbyć za sprawą powieści wszech czasów pt. „Udręka i ekstaza” Irvinga Stone’a, wznowionej nakładem wydawnictwa Muza.

Autor podjął się zbeletryzowania biografii mistrza, po uprzedniej przeprowadzce do Italii, gdzie niestrudzenie chłonął wzrokiem jego dzieła. Dzięki lekkiej narracji czytelnik ma okazję delektować się talentem geniusza, a przy tym poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. W powieści odnajdziemy nie tylko Michała Anioła artystę, ale przede wszystkim człowieka, który, jak ze skromnością mawiał, „ciągle się jeszcze uczył”.

Wartość książki Irvinga Stone’a wyraża się nie tylko w opiniach czytelników, ale nade wszystko w liczbie podróży, które odbyli za sprawą przeczytanej opowieści. Po lekturę zapraszamy do Wypożyczalni przy Placu Staszica 1.