#wkrótcenapółce

„Na ulicach cichosza
na chodnikach cichosza
nie ma Mickiewicza
i nie ma Miłosza
Tu cichosza tam cicho
szaro brudno i zima
nie ma Słowackiego
i nie ma Tuwima…” *
A Pilchu jest ?


„Przychodzimy, odchodzimy” to tytuł jednego z rozdziałów prawie 800-stronicowej, kompleksowej i wiekopomnej biografii Jerzego Pilcha, która pojawi się ? ? ? #wkrótcenapółce naszej biblioteki. ???✒️


„Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej” Witolda Beresia, „to opowieść o twórcy poprzez jego teksty. O twórcy, który stworzył swoje Macondo, który budził emocje i który przypominał, że warto kochać. Jego przemyślenia na temat obecności Absolutu, sensu futbolu, lęków współczesnego człowieka i nadziei mężczyzn, która kryje się w kobietach, zostaną na długo (…) To przy okazji także portret pewnego środowiska inteligencji, dziennikarzy i twórców, którzy – czy to w wielkiej Warszawie, czy w barwnym Krakowie, czy w małej beskidzkiej Wiśle – zachłysnęli się wolnością z jej ciemnymi i jasnymi stronami.” (z okładki)


? Dziś obchodzimy rocznicę śmierci tego utytułowanego powieściopisarze, felietonisty i scenarzysty. To pierwszy rok bez Pilcha, ale kolejny z wielu z jego twórczością, która pozostanie z nami na zawsze.
Zapraszamy do naszego ? ? ? katalogu i do naszych bibliotek po ???✒️ książki pisarza.